Mikrovlnný závod OL7M

Mikrovlnný závod byl letos vůbec první, který jsme chtěli z Koruny absolvovat. Na II Subr. byl ještě v Orlických horách sníh, takže jsme od loňského listopadového A1 na Koruně nebyli. Čekali jsme toho nepříjemného dost – špatný počasí, blbý CONDX atd, ale to co nás očekávalo když jsme na kopec dorazili, předčilo naše veškeré, i ty nejčernější představy – viz. fotky……


drivdnes

Během par hodin na místo dorazila výjezdovka z Policie i „ohledávač“ od hasičů, takže zatím se ví jen to, že požár byl založen někdy ze středy na čtvrtek a rozhodně se nejednalo o samovznícení (elektrika na kopci není, bouřka nebyla) nebo náhodný vajgl od kolemjdoucího... Dle prvotních zjištění se začal požár extrémně rychle šířit směrem ze shora dolů. tzn z půdy do vysílací a obytné místnosti. Žár byl tak silný, že nejen že zmizela celá střecha a celé vrchní patro, ale doslova se vypařilo všech 15 antén (zbyly z nich jen svitky AL a kousky z železných úchytů), sklo a okna se slila do kuliček a dokonce i keramika se deformovala. Železné stožáry a 3mm plechy se zkroutily jak umělá hmota. Prostě nezbylo naprosto nic…


drivdneska

Škoda byla odhadnutá na 120.000 – 140.000 Kč, vyšetřování začalo, ale viník je samozřejmě doposud neznámý. Při sepisování protokolu padlo několik variant kdo a proč by něco podobného mohl udělat, obzvlášť když víc než reálně hrozilo, že s barákem chytne i celý okolní les ( dle vyjádření těch nejpovolanějších je to úplný zázrak, že nelehnul popelem celý kopec..), ale vše je zatím v rámci šetření.


Nikdo z nás v klubu nevěří tomu, že by to dokázal udělat někdo kdo si říká radioamatér, ale Policie zatím nevyloučila žádnou variantu. Jasný je snad jen to, že díky extrémně členitému terénu musel někdo jít najisto a na kopci už musel někdy v minulosti být, protože jinak se na naše QTH člověk dostává velice obtížně (1100m ASL, závora 2 km pod barákem atd…)


Včera jsme se sešli a po pár minutách se dohodla jasná věc – celé QTH včetně baráčku vybudujeme znovu, znovu seženeme veškeré antény, koaxy, propojky, záložní zdroje a prostě veškeré to harampádí co je na VKV potřeba. Nebude to hned, ale už dnes víme, že to uděláme ještě větší než to bylo v těch posledních 12-ti letech, co jsme náš baráček neustále dodělávali a zdokonalovali.


Takže takhle nějak vypadal náš letošní Mikrovlnný závod – závod, na který asi nikdo z nás dost dlouho nezapomene, i když jsme v něm neudělali ani jedno jediný spojení. Pokud by kdokoliv z Vás, co tohle čtete měl z jakéhokoliv důvodu pocit, že ví cokoliv, co by nám pomohlo při objasnění toho co se stalo budeme samozřejmě víc než rádi za jakékoliv informace. A to, že to řešíme souběžně i „vlastní“ cestou, bez Policie, je asi každému víc než jasné.


Díky za přečtení a naslyšenou v PD nebo VHF IARU.


73 /GL - za OL7M Pavel, OK1MU

Kontakt : ok1mu@yahoo.co, mobil 775 676 543


     Čteno 1 x
Komentáře
Jméno:

Text z obrázku:

Komentář: